Περίοδος χαμηλής ζήτησης | Ιούλιος |
---|---|
Περίοδος υψηλής ζήτησης | Δεκέμβριος |
Φθηνότερη πτήση | 45€ |
Βρείτε ποιες αεροπορικές πραγματοποιούν απευθείας πτήσεις από Αεροδρόμιο Αθήνα Ελευθέριος Βενιζέλος προς Παρίσι, σε ποιες ημέρες και κλείστε απευθείας πτήσεις.
Απευθείας πτήσεις αναχώρησης
Δευτέρα
Aegean Airlines,Air Austral,Air Canada, +10 ακόμη
Aegean Airlines,Air Austral, +11 ακόμη
9
10
Τρίτη
Aegean Airlines,Air Austral,Air Canada, +10 ακόμη
Aegean Airlines,Air Austral, +11 ακόμη
9
10
Τετάρτη
Aegean Airlines,Air Austral,Air Canada, +10 ακόμη
Aegean Airlines,Air Austral, +11 ακόμη
9
10
Πέμπτη
Aegean Airlines,Air Austral,Air Canada, +10 ακόμη
Aegean Airlines,Air Austral, +11 ακόμη
9
10
Παρασκευή
Aegean Airlines,Air Austral,Air Canada, +10 ακόμη
Aegean Airlines,Air Austral, +11 ακόμη
9
10
Σάββατο
Aegean Airlines,Air Austral,Air Canada, +10 ακόμη
Aegean Airlines,Air Austral, +11 ακόμη
9
10
Κυριακή
Aegean Airlines,Air Austral,Air Canada, +9 ακόμη
Aegean Airlines,Air Austral, +10 ακόμη
8
9
Απευθείας πτήσεις επιστροφής
Δευτέρα
Aegean Airlines,Air Austral,Air Canada, +10 ακόμη
Aegean Airlines,Air Austral, +11 ακόμη
9
10
Τρίτη
Aegean Airlines,Air Austral,Air Canada, +10 ακόμη
Aegean Airlines,Air Austral, +11 ακόμη
9
10
Τετάρτη
Aegean Airlines,Air Austral,Air Canada, +10 ακόμη
Aegean Airlines,Air Austral, +11 ακόμη
9
10
Πέμπτη
Aegean Airlines,Air Austral,Air Canada, +10 ακόμη
Aegean Airlines,Air Austral, +11 ακόμη
9
10
Παρασκευή
Aegean Airlines,Air Austral,Air Canada, +10 ακόμη
Aegean Airlines,Air Austral, +11 ακόμη
9
10
Σάββατο
Aegean Airlines,Air Austral,Air Canada, +10 ακόμη
Aegean Airlines,Air Austral, +11 ακόμη
9
10
Κυριακή
Aegean Airlines,Air Austral,Air Canada, +9 ακόμη
Aegean Airlines,Air Austral, +10 ακόμη
8
9
Καθόλου ανακοινώσεις, καθυστέρηση πτήσης χωρίς ενημέρωση κόσμου. Αδιάφορο πλήρωμα. Δεν έδιναν ούτε νερό, έπρεπε να ζητήσουμε, παρόλο που κερνούσαν καφέ ή χυμό έκαναν οικονομία στο νερό.
Καθόλου ανακοινώσεις, καθυστέρηση πτήσης χωρίς ενημέρωση κόσμου. Αδιάφορο πλήρωμα. Δεν έδιναν ούτε νερό, έπρεπε να ζητήσουμε, παρόλο που κερνούσαν καφέ ή χυμό έκαναν οικονομία στο νερό.
Μεγάλη καθυστέρηση και κακή διαχείριση/ενημέρωση του κόσμου. 45 λεπτά καθυστέρηση στην απογείωση, ενώ ανακοινώθηκε καθυστέρηση μόνο 20 λεπτά. Μετά την επιβίβαση ανακοινώθηκε ότι θα περιμένουμε 45-55 λεπτά. Τσάμπα αναστάτωση του κόσμου γιατί τελικά σε 15-20 λεπτά απογειώθηκε το αεροπλάνο. Μετά απο την αρκετή καθυστέρηση, θα ήταν καλό αν η επιβίβαση γινόταν με φυσούνα.
Αδικαιολόγητη καθυστέρηση, πάνω από 45 λεπτά. Σε συνδυασμό με την βραδυνή ώρα προκάλεσε αρκετή γκρίνια. Το πλήρωμα αδιάφορο για την δυσφορία των επιβαινόντων, ενδεικτικά σε γενική ενημέρωση από το πλήρωμα καμπίνας ήταν εύκολος αντιληπτό ότι η κυρία που έκανε την ανακοίνωση, για κάποιο λόγο γελούσε. Η δικαιολογία του πιλότου αναφορικά με την καθυστέρηση από 2330 σε 0015 ότι οφείλεται σε καθυστέρηση της προηγούμενης πτήσης, είναι τουλάχιστον άστοχη και αδιάφοροι για τους επιβάτες.
Ειχαμε καθυστερηση. Την πιο πολυ ομως στην παραλαβη αποσκευης. Ακριβως μιση βρα μετα απο την προσγειωση
Καθυστερηση. Και το χειροτερο οτι αργησαν υπερβολικα οι βαλιτσες. Μιση ωρα ακριβως απο την αποβιβαση των επιβατων
Ίσως το καλύτερο πλήρωμα καμπίνας που έχω συναντήσει, ευγένεια, φοβερή εξυπηρέτηση. Απ' τους λίγους που χαίρονται την δουλειά τους.Προσέφεραν με χαρά σε όλους τους επιβαίνοντες το κέρασμα της AEGEAN, μεγάλη διαφήμιση για την εταιρεία και ειδικά για μια μικρή πτήση (Θεσσαλονίκη - Αθήνα)
Πολύ αργή η επιβίβαση με τόσο κόσμο και carry ons που δεν χωρούσαν. Το φαγητό μέτριο. Μπορούσε και καλύτερο
Η πτήση ήταν άριστη και λόγω καθυστέρησης της πτήσης μας περίμεναν
Η πτήση ήταν άριστη, απλά είχε λίγο καθυστέρηση. Επίσης όταν είχα κλείσει αρχικά την πτήση, είχα επιλέξει να παω από Βερολίνο- Θεσσαλονίκη ,η οποία τελικά ακυρώθηκε και πήγαμε μέσω Αθηνών, κάτι που ήταν σκέτη ταλαιπωρία ( ιδίως με παιδιά). Μακάρι να μη μας ακυρωναν την αρχική πτήση!
Υπηρχε καθυστερηση. Στην επιβιβαση για να κλεισει η πυλη απλα μας εβαλας στην φυσουνα. Ειχε αρκετες αναταραξεις, δεν φταιει το πληρωμα φυσικα, απλα υπηρχε η βιασυνη για να κανουν τις υποχρεωσεις τους οσο αφορα φαγητο ποτο κλπ
the flight was canceled and the alternative offered was the day next late afternoon so i missed my client meeing/ loss of income.
Υπηρχε μεγαλη καθυστέρηση στο αεροδρόμιο. Το προσωπικο αγχωθηκε και δεν μπορουσε να σκαναρει με ευκολία τα εισητηρια. Μέσα στο λεωφορείο που οδηγεί στο αεροπλανο ειχε ζεστη. Επισης στο αεροπλανο ειχε ζέστη μεχρι να ανοίξουν οι μηχανές και ο πιλοτος εκανε τη διαδρομή με πολυ αργή ταχύτητα, ενω φυγαμε απο Ηρακλειο 50 λεπτα αργότερα!
Δυστυχώς προσπαθώ να επικοινωνήσω με την εταιρεία σας εδω και 2μερες για να ρωτήσω για την ακύρωση που είχα κάνει στις 21/8/2023 για την πτήση που είχα προγραμματίσει στις23/8/2023 από Αθηνα-Κεφαλλονιά λόγω της χρέωσης μου που πραγματοποιήθηκε ενώ δεν ταξίδεψα λόγω κάποιου μικρού ατυχήματος μου. (Μπορώ να προσκόμισω και την ιατρική γνωμάτευση.). Κανένα από τα τηλεφωνήματα μου ούτε τα e-mail μου απαντήθηκαν.
Απαράδεκτη συμπεριφορά στο check in της sky.Απαραδεκτη εξυπηρέτηση ενός 'κυριου' και "κυριας",ταλαιπωρία έζησαν το ανήλικο τεκνο 3 ετών και ηλικιωμένο άνθρωπο με αναπνευστικά προβλήματα.
Να μην καθυστερούν οι πτήσεις γιατί το τελευταίο διάστημα συνεχώς με καθυστέρηση πετάω
Απαιτεί επιπλέον χρήματα για οποιαδήποτε θέση κατά την διάρκεια του check in 48 ώρες πριν την επιβίβαση. Αυτό δεν μου άρεσε!