Hotel Des Nations Saint Germain

3 αστέρια
8,1
Πολύ καλό
βάσει 2887 κριτικών
2.887 κριτικές
Κυρ 27.9
-
Δευ 28.9
2 επισκέπτες, 1 δωμάτιο
Σύνοψη
Τιμές
Παροχές
Κριτικές
Τοποθεσία
Πότε να κάνετε κράτηση
Συμβουλές και συχνές ερωτήσεις
Κοντινά καταλύματα

Σύνοψη

Το Hôtel des Nations Saint Germain βρίσκεται στην καρδιά του Καρτιέ Λατέν, 15 λεπτά από την Παναγία των Παρισίων και λίγα βήματα μακριά από την διάσημη περιοχή Rue Mouffetard. Προσφέρει δωμάτια με ιδιωτικό μπάνιο, τηλεόραση και δωρεάν Wi-Fi. Όλα τα δωμάτια του Hotel des Nations περιέχουν κλιματισμό, μίνι μπαρ, καθώς επίσης παροχές για τσάι και καφέ. Σε καθένα από αυτά θα βρείτε ιδιωτικό μπάνιο με δωρεάν προϊόντα περιποίησης. Καθημερινά το ξενοδοχείο σερβίρει πλήρες αγγλικό πρωινό στην αίθουσα πρωινού. Οι πρόσθετες παροχές περιλαμβάνουν 24ωρη ρεσεψιόν με χώρο φύλαξης αποσκευών και υπηρεσία πλυντηρίου. Το ξενοδοχείο βρίσκεται σ' έναν από τους παλαιότερους δρόμους του Παρισιού και απέχει 5 λεπτά με τα πόδια από το βοτανικό κήπο Jardin des Plantes. Σε απόσταση 2 λεπτών θα συναντήσετε το σταθμό Place Monge του μετρό, απ' όπου παρέχεται άμεση πρόσβαση στο Μουσείο του Λούβρου και την Όπερα Garnier.
8,1
Πολύ καλό
2887 κριτικές

Οι πιο πρόσφατες προσφορές για το Hotel Des Nations Saint Germain

Κυρ 27.9
-
Δευ 28.9
Προσφορές από
34 €
Φθηνότερη τιμή ανά βράδυ
Συγκρίνετε τιμές για Superior room, Δίκλινο δωμάτιο και 18 ακόμη προσφορές στο Hotel Des Nations Saint Germain.
Superior room, άγνωστος τύπος κρεβατιού
34 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
136 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
115 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Κανονικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
128 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, 1 διπλό κρεβάτι
199 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
129 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, 1 ημίδιπλο κρεβάτι
140 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
143 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
147 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Κανονικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
169 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
154 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
156 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Κανονικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
191 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
226 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
233 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
236 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
265 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Κανονικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
278 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
307 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Πώς οι πληρωμές προς εμάς επηρεάζουν την ταξινόμηση και πώς ταξινομούμε τα αποτελέσματα;
Μάθετε περισσότερα
*Το σύνολο περιλαμβάνει τους τοπικούς φόρους και την προμήθεια που καταβάλλονται κατά το check-out.

Παροχές στο Hotel Des Nations Saint Germain

  • Υπηρεσία δωματίου
  • Δωρεάν Wi-Fi
  • Τσαγιέρα/καφετιέρα
  • Καφετιέρα
  • Aίθουσα συνεδριάσεων
  • Wi-Fi σε όλους τους χώρους
  • Τηλεόραση επίπεδης οθόνης
  • Τηλεόραση
  • Καλωδιακή ή δορυφορική τηλεόραση
  • Δωρεάν είδη προσωπικής περιποίησης

Κριτικές για το Hotel Des Nations Saint Germain

8,1
Πολύ καλό
2887 επαληθευμένες κριτικές
Θαυμάσιο
1226
Πολύ καλό
776
Καλό
463
Οκ
185
Μέτρια
114
Μέτριο
57
Κακό
66
Ταξινόμηση ανά:Πιο πρόσφατη

Φίλτρα

Όλα τα φίλτρα

Φίλτρα

Βαθμολογία αξιολόγησης
Είδος ταξιδιωτών
Εποχή

Βαθμολογία ανά πάροχο

Τοποθεσία

54 Rue Monge, 75005 Παρίσι

Κοντινά αξιοθέατα

  • Πάνθεον0.5 χλμ
  • Seine0.9 χλμ
  • Παναγία των Παρισίων0.9 χλμ
  • Paris City Centre1.3 χλμ
  • Saint-Sulpice Church1.5 χλμ
  • Place d'Italie1.5 χλμ
  • Κέντρο Πομπιντού1.8 χλμ
  • Μουσείο του Λούβρου2.1 χλμ
  • Μουσείο Ορσέ2.5 χλμ
  • Opera Comique3.1 χλμ
  • Place de la Concorde3.2 χλμ
  • Παλέ Γκαρνιέ3.4 χλμ

Πολιτικές

Check-in/Check-out

Η ώρα άφιξης είναι μετά τις 14:00, η ώρα αναχώρησης είναι πριν από τις 12:00

Ακύρωση/προκαταβολή

Οι πολιτικές ακύρωσης/προπληρωμής διαφέρουν ανά τύπο δωματίου και πάροχο.

Βασικές πληροφορίες για το Hotel Des Nations Saint Germain

Χαμηλή περίοδος

Περίοδος αιχμής

Μέση τιμή (Σαββατοκύριακο)

Μάιος
Μάιος
257 €
Ο πιο φθηνός μήνας με μέση μείωση 0% στις τιμές.
Ο πιο ακριβός μήνας με μέση αύξηση 0% στις τιμές.
Μέση τιμή για Παρ & Σάβ τις τελευταίες 2 εβδομάδες.

Hotel Des Nations Saint Germain

Ποιον μήνα είναι χαμηλότερες οι τιμές για κράτηση στο Hotel Des Nations Saint Germain;

Ο φθηνότερος μήνας για διαμονή στο Hotel Des Nations Saint Germain είναι ο Αύγουστος, με μέση τιμή 131 € ανά διανυκτέρευση. Ο πιο ακριβός μήνας είναι ο Ιούνιος, με 262 € ανά διανυκτέρευση.

Ποια είναι η φθηνότερη ημέρα για να κάνετε κράτηση στο Hotel Des Nations Saint Germain;

Η φθηνότερη ημέρα για κράτηση στο Hotel Des Nations Saint Germain είναι Τετάρτη, με μέση τιμή 118 € ανά διανυκτέρευση. Η ακριβότερη ημέρα είναι Παρασκευή, με 338 € ανά διανυκτέρευση.

Πόσο νωρίς πρέπει να κάνετε κράτηση στο Hotel Des Nations Saint Germain;

Για να εξασφαλίσετε την καλύτερη τιμή στο Hotel Des Nations Saint Germain, κάντε κράτηση περίπου 6 εβδομάδες νωρίτερα. Έτσι, θα εξοικονομήσετε περίπου 32%σε σύγκριση με την κράτηση την τελευταία στιγμή.

Οι κορυφαίες συμβουλές της KAYAK για τη διαμονή σας στο Hotel Des Nations Saint Germain

  • Πόσο καιρό θα μείνετε στο Hotel Des Nations Saint Germain; Οι χρήστες της KAYAK κάνουν κράτηση δωματίου συνήθως για 5 ημέρες.

Hotel Des Nations Saint Germain: Συχνές ερωτήσεις

  • Πού βρίσκεται το Hotel Des Nations Saint Germain;

    Το Hotel Des Nations Saint Germain βρίσκεται στη διεύθυνση 54 Rue Monge, περιοχή 5th arrondissement, 1,6 χλμ. από το κέντρο της πόλης Παρίσι. Το κοντινότερο αξιοθέατο στο Hotel Des Nations Saint Germain είναι: Πάνθεον.

  • Πότε είναι το check-in και το check-out στο Hotel Des Nations Saint Germain;

    Στο Hotel Des Nations Saint Germain, το check-in γίνεται στις 14:00 και το check-out στις 12:00.

  • Προσφέρει το Hotel Des Nations Saint Germain δωρεάν Wi-Fi;

    Ναι, το Hotel Des Nations Saint Germain προσφέρει δωρεάν Wi-Fi.

  • Πόσο απέχει το Hotel Des Nations Saint Germain από το αεροδρόμιο;

    Το Hotel Des Nations Saint Germain απέχει 13,3 χλμ. από το Παρίσι Orly.

  • Πώς βρίσκει η KAYAK τόσο καλές προσφορές για το Hotel Des Nations Saint Germain;

    Η KAYAK ψάχνει στο διαδίκτυο για όλες τις διαθέσιμες προσφορές δωματίων του Hotel Des Nations Saint Germain στο Παρίσι και σας δίνει τη δυνατότητα να τις συγκρίνετε για να βρείτε την καλύτερη τιμή για τη διαμονή σας. Πολλές διαφορετικές ταξιδιωτικές ιστοσελίδες θα προσφέρουν εκπτώσεις ή προσφορές σε διαφορετικές περιόδους για δωμάτια στο Hotel Des Nations Saint Germain και η KAYAK θα σας προσφέρει τιμές από μια ευρεία επιλογή ταξιδιωτικών ιστοσελίδων. Αυτό σημαίνει ότι μπορείτε πάντα να βρείτε μια εξαιρετική προσφορά για το Hotel Des Nations Saint Germain.

Κοντινά ξενοδοχεία και χώροι διαμονής

4άστερο ξενοδοχείο
Hotel Monge9.4 Εξαιρετικό (1.434 κριτικές)0,01 χλμΜπαρ/Σαλόνι, Υπηρεσία δωματίου, Δωρεάν Wi-Fi+247 €
3άστερο ξενοδοχείο
18% φθηνότεροHotel Des Arenes8.3 Εξαιρετικό (5.225 κριτικές)0,04 χλμΕστιατόριο, Δωρεάν Wi-Fi, Aίθουσα συνεδριάσεων+134 €
3άστερο ξενοδοχείο
Hotel Saint Christophe8.7 Εξαιρετικό (2.479 κριτικές)0,12 χλμWi-Fi, Wi-Fi σε όλους τους χώρους, Τηλεόραση επίπεδης οθόνης+172 €
3άστερο ξενοδοχείο
7% φθηνότεροBest Western Quartier Latin Pantheon7.5 Καλό (2.704 κριτικές)0,12 χλμΥπηρεσία δωματίου, Δωρεάν Wi-Fi, Τσαγιέρα/καφετιέρα+151 €
3άστερο ξενοδοχείο
18% φθηνότεροHotel Des Arenes8.3 Εξαιρετικό (5.225 κριτικές)0,04 χλμΕστιατόριο, Δωρεάν Wi-Fi, Aίθουσα συνεδριάσεων+134 €
3άστερο ξενοδοχείο
17% φθηνότεροHôtel du Jardin des Plantes6.8 Καλό (3.037 κριτικές)0,21 χλμWi-Fi, Καφετιέρα, Aίθουσα συνεδριάσεων+136 €
3άστερο ξενοδοχείο
7% φθηνότεροBest Western Quartier Latin Pantheon7.5 Καλό (2.704 κριτικές)0,12 χλμΥπηρεσία δωματίου, Δωρεάν Wi-Fi, Τσαγιέρα/καφετιέρα+151 €
4άστερο ξενοδοχείο
Le Jardin de Verre by Locke
8.6 Εξαιρετικό (792 κριτικές)0,16 χλμΓυμναστήριο, Εστιατόριο, Μπαρ/Σαλόνι+170 €
4άστερο ξενοδοχείο
Hotel Monge9.4 Εξαιρετικό (1.434 κριτικές)0,01 χλμΜπαρ/Σαλόνι, Υπηρεσία δωματίου, Δωρεάν Wi-Fi+247 €
3άστερο ξενοδοχείο
Hôtel des Grandes Ecoles
9.1 Εξαιρετικό (2.782 κριτικές)0,17 χλμΥπηρεσία δωματίου, Δωρεάν Wi-Fi, Τσαγιέρα/καφετιέρα+182 €
3άστερο ξενοδοχείο
Hotel Saint Christophe8.7 Εξαιρετικό (2.479 κριτικές)0,12 χλμWi-Fi, Wi-Fi σε όλους τους χώρους, Τηλεόραση επίπεδης οθόνης+172 €
4άστερο ξενοδοχείο
Le Jardin de Verre by Locke
8.6 Εξαιρετικό (792 κριτικές)0,16 χλμΓυμναστήριο, Εστιατόριο, Μπαρ/Σαλόνι+170 €

Χρήσιμες πληροφορίες

Απόσταση από το κέντρο

Κοντινότερο αεροδρόμιο

Απόσταση από το αεροδρόμιο

1,6 km
Παρίσι Orly
13,3 km