Fairmont Le Château Frontenac

5 αστέρια
8,8
Πολύ καλό
βάσει 3705 κριτικών
3.705 κριτικές
Τρι 27.10
-
Τετ 28.10
2 επισκέπτες, 1 δωμάτιο
Σύνοψη
Τιμές
Παροχές
Κριτικές
Τοποθεσία
Συμβουλές και συχνές ερωτήσεις
Κοντινά καταλύματα

Σύνοψη

Σε ξενοδοχείο υπάρχουν health club και όργανα γυμναστικής στο δωμάτιο. Στο χώρο των εγκαταστάσεων υπάρχει εσωτερική πισίνα, πισίνα για παιδιά και μπανιέρα υδρομασάζ. Οι ψυχαγωγικές παροχές περιλαμβάνουν σάουνα και γυμναστήριο που είναι ανοιχτό όλο το 24ωρο. Οι ψυχαγωγικές δραστηριότητες που αναγράφονται παρακάτω είναι διαθέσιμες είτε στο χώρο των εγκαταστάσεων είτε κοντά σε αυτόν και μπορεί να χρεώνονται ξεχωριστά.
8,8
Πολύ καλό
3705 κριτικές

Οι πιο πρόσφατες προσφορές για το Fairmont Le Château Frontenac

Τρι 27.10
-
Τετ 28.10
Προσφορές από
199 €
•Φθηνότερη τιμή ανά βράδυ
Συγκρίνετε τιμές για Deluxe room, Κανονικό δωμάτιο και 83 ακόμη προσφορές στο Fairmont Le Château Frontenac.
Deluxe room, άγνωστος τύπος κρεβατιού
199 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Κανονικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
209 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Queen room, 1 κρεβάτι queen-size
209 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Deluxe room, 1 κρεβάτι queen-size
229 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Deluxe room, 1 κρεβάτι queen-size
223 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δωμάτιο με king-size κρεβάτι, 1 κρεβάτι king-size
245 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Queen room, 1 κρεβάτι queen-size
243 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
380 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Queen room, 1 κρεβάτι queen-size
258 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, 2 διπλά κρεβάτια
264 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Queen room, άγνωστος τύπος κρεβατιού
261 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δωμάτιο με king-size κρεβάτι, 1 κρεβάτι king-size
263 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Deluxe room, 1 κρεβάτι queen-size
420 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, 2 διπλά κρεβάτια
264 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Κανονικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
311 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Deluxe room, 2 διπλά κρεβάτια
266 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Queen room, 1 κρεβάτι queen-size
301 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Queen room, άγνωστος τύπος κρεβατιού
268 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Deluxe room, 1 κρεβάτι king-size
291 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Queen room, 1 κρεβάτι queen-size
270 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Deluxe room, άγνωστος τύπος κρεβατιού
385 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, 2 διπλά κρεβάτια
309 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Queen room, 1 κρεβάτι queen-size
593 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, 2 διπλά κρεβάτια
317 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Deluxe room, 2 διπλά κρεβάτια
643 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Κανονικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
428 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, 2 διπλά κρεβάτια
652 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δωμάτιο με king-size κρεβάτι, 1 κρεβάτι king-size
429 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Κανονικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
469 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Deluxe room, άγνωστος τύπος κρεβατιού
465 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Queen room, άγνωστος τύπος κρεβατιού
526 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Deluxe room, 2 διπλά κρεβάτια
473 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, 1 ημίδιπλο κρεβάτι
569 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Queen room, άγνωστος τύπος κρεβατιού
473 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Deluxe room, 2 διπλά κρεβάτια
515 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δωμάτιο με king-size κρεβάτι, άγνωστος τύπος κρεβατιού
501 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Κανονικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
887 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Queen room, 1 κρεβάτι queen-size
529 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Deluxe room, 1 κρεβάτι queen-size
536 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
574 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Κανονικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
1.339 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Deluxe room, άγνωστος τύπος κρεβατιού
620 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Δίκλινο δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
664 €
ανά βράδυ με χρεώσεις
Πώς οι πληρωμές προς εμάς επηρεάζουν την ταξινόμηση και πώς ταξινομούμε τα αποτελέσματα;
Μάθετε περισσότερα
*Το σύνολο περιλαμβάνει τους τοπικούς φόρους και την προμήθεια που καταβάλλονται κατά το check-out.

Παροχές στο Fairmont Le Château Frontenac

  • Εσωτερική πισίνα
  • Γυμναστήριο
  • Εστιατόριο
  • Μπαρ/Σαλόνι
  • Υπηρεσία δωματίου
  • Τσαγιέρα/καφετιέρα
  • Καφετιέρα
  • Καφετέρια
  • Πάρκινγκ με παρκαδόρο
  • Aίθουσα συνεδριάσεων

Κριτικές για το Fairmont Le Château Frontenac

8,8
Πολύ καλό
3705 επαληθευμένες κριτικές
Θαυμάσιο
2357
Πολύ καλό
565
Καλό
376
Οκ
158
Μέτρια
128
Μέτριο
48
Κακό
73
Ταξινόμηση ανά:Πιο πρόσφατη

Φίλτρα

Όλα τα φίλτρα

Φίλτρα

Βαθμολογία αξιολόγησης
Είδος ταξιδιωτών
Εποχή

Βαθμολογία ανά πάροχο

Όλες οι κριτικές

10
Θαυμάσιο
Ανώνυμος, Σεπ 2019
Μειονεκτήματα (-) Υπέροχο ξενοδοχείο σε μια εξαιρετική τοποθεσία!!!
9.7
Θαυμάσιο
Lisa & Conrad, Απρ 2019
Πλεονεκτήματα (+) Η εξυπηρέτηση ήταν εξαιρετική, το προσωπικό πολύ φιλόξενο. Το δωμάτιό μας είχε ένα εξαιρετικό ντους και κρεβάτι. Οι χώροι του μπαρ είναι εξαιρετικοί για να κρεμάτε έξω. Πάνω απ' όλα, τι μια μεγάλη ιστορική δομή!
Μειονεκτήματα (-) Η ποιότητα είναι σε τιμή.

Τοποθεσία

1 rue des Carrières, Κεμπέκ, QC G1R 5J5

Κοντινά αξιοθέατα

  • Quebec City Centre67 μ
  • Ursulines de Quebec Museum178 μ
  • Notre-Dame de Québec Cathedral218 μ
  • Church Notre-Dame-des-Victoires237 μ
  • Quebec City Town Hall241 μ
  • Price Building245 μ
  • La Maison Simons301 μ
  • Citadelle of Quebec0.5 χλμ
  • Parliament Building0.7 χλμ
  • Quebec City Armoury0.9 χλμ
  • Cartier-Brebeuf National Historic Site3 χλμ
  • Laval University6.3 χλμ

Πολιτικές

Check-in/Check-out

Η ώρα άφιξης είναι μετά τις 16:00, η ώρα αναχώρησης είναι πριν από τις 12:00

Ακύρωση/προκαταβολή

Οι πολιτικές ακύρωσης/προπληρωμής διαφέρουν ανά τύπο δωματίου και πάροχο.
Αριθμός άδειας: 040703, 2026-11-30

Fairmont Le Château Frontenac

Ποιον μήνα είναι χαμηλότερες οι τιμές για κράτηση στο Fairmont Le Château Frontenac;

Ο φθηνότερος μήνας για διαμονή στο Fairmont Le Château Frontenac είναι ο Μάρτιος, με μέση τιμή 257 € ανά διανυκτέρευση. Ο πιο ακριβός μήνας είναι ο Σεπτέμβριος, με 713 € ανά διανυκτέρευση.

Ποια είναι η φθηνότερη ημέρα για να κάνετε κράτηση στο Fairmont Le Château Frontenac;

Η φθηνότερη ημέρα για κράτηση στο Fairmont Le Château Frontenac είναι Κυριακή, με μέση τιμή 399 € ανά διανυκτέρευση. Η ακριβότερη ημέρα είναι Σάββατο, με 1.140 € ανά διανυκτέρευση.

Πόσο νωρίς πρέπει να κάνετε κράτηση στο Fairmont Le Château Frontenac;

Για να εξασφαλίσετε την καλύτερη τιμή στο Fairmont Le Château Frontenac, κάντε κράτηση περίπου 2 εβδομάδες νωρίτερα. Έτσι, θα εξοικονομήσετε περίπου 27%σε σύγκριση με την κράτηση την τελευταία στιγμή.

Οι κορυφαίες συμβουλές της KAYAK για τη διαμονή σας στο Fairmont Le Château Frontenac

  • Πόσο καιρό θα μείνετε στο Fairmont Le Château Frontenac; Οι χρήστες της KAYAK κάνουν κράτηση δωματίου συνήθως για 1 ημέρα.

Fairmont Le Château Frontenac: Συχνές ερωτήσεις

  • Πού βρίσκεται το Fairmont Le Château Frontenac;

    Το Fairmont Le Château Frontenac βρίσκεται στη διεύθυνση 1 rue des Carrières, περιοχή Vieux Québec, 0,7 χλμ. από το κέντρο της πόλης Κεμπέκ. Το κοντινότερο αξιοθέατο στο Fairmont Le Château Frontenac είναι: Quebec City Centre.

  • Πότε είναι το check-in και το check-out στο Fairmont Le Château Frontenac;

    Στο Fairmont Le Château Frontenac, το check-in γίνεται στις 16:00 και το check-out στις 12:00.

  • Πόσο απέχει το Fairmont Le Château Frontenac από το αεροδρόμιο;

    Το Fairmont Le Château Frontenac απέχει 14,1 χλμ. από το Κεμπέκ Quebec.

  • Έχει πισίνα το Fairmont Le Château Frontenac;

    Ναι, το Fairmont Le Château Frontenac έχει πισίνα.

  • Πώς βρίσκει η KAYAK τόσο καλές προσφορές για το Fairmont Le Château Frontenac;

    Η KAYAK ψάχνει στο διαδίκτυο για όλες τις διαθέσιμες προσφορές δωματίων του Fairmont Le Château Frontenac σε Κεμπέκ και σας δίνει τη δυνατότητα να τις συγκρίνετε για να βρείτε την καλύτερη τιμή για τη διαμονή σας. Πολλές διαφορετικές ταξιδιωτικές ιστοσελίδες θα προσφέρουν εκπτώσεις ή προσφορές σε διαφορετικές περιόδους για δωμάτια στο Fairmont Le Château Frontenac και η KAYAK θα σας προσφέρει τιμές από μια ευρεία επιλογή ταξιδιωτικών ιστοσελίδων. Αυτό σημαίνει ότι μπορείτε πάντα να βρείτε μια εξαιρετική προσφορά για το Fairmont Le Château Frontenac.

Κοντινά ξενοδοχεία και χώροι διαμονής

2άστερο ξενοδοχείο
68% φθηνότεροHotel Jardin du Gouverneur7.4 Καλό (1.456 κριτικές)0,1 χλμWi-Fi, Καφετιέρα, Τηλεόραση επίπεδης οθόνης+77 €
3άστερο ξενοδοχείο
53% φθηνότεροHôtel Manoir Vieux-Québec8.8 Εξαιρετικό (1.871 κριτικές)0,12 χλμΓυμναστήριο, Μπαρ/Σαλόνι, Δωρεάν Wi-Fi+112 €
2άστερο ξενοδοχείο
68% φθηνότερο
E-Hotel Des Grisons - Par Aneyro
8.4 Εξαιρετικό (629 κριτικές)0,14 χλμWi-Fi, Wi-Fi σε όλους τους χώρους, Τηλεόραση επίπεδης οθόνης+76 €
3άστερο ξενοδοχείο
60% φθηνότερο
Hotel Manoir Morgan
8.8 Εξαιρετικό (2.830 κριτικές)0,14 χλμΕστιατόριο, Μπαρ/Σαλόνι, Δωρεάν Wi-Fi+95 €
3άστερο ξενοδοχείο
72% φθηνότεροHôtel Sainte-Anne8.5 Εξαιρετικό (2.340 κριτικές)0,17 χλμΕστιατόριο, Μπαρ/Σαλόνι, Υπηρεσία δωματίου+68 €
3άστερο ξενοδοχείο
70% φθηνότεροHotel Atypiq8.2 Εξαιρετικό (2.562 κριτικές)0,36 χλμWi-Fi, Καφετιέρα, Wi-Fi σε όλους τους χώρους+70 €
2άστερο ξενοδοχείο
70% φθηνότεροLe Cavalier du Moulin - M117 Καλό (1.148 κριτικές)0,25 χλμWi-Fi, Τσαγιέρα/καφετιέρα, Καφετιέρα+71 €
3άστερο ξενοδοχείο
69% φθηνότεροHôtel Marie-Rollet8.5 Εξαιρετικό (1.993 κριτικές)0,31 χλμWi-Fi, Καφετιέρα, Wi-Fi σε όλους τους χώρους+73 €
4άστερο ξενοδοχείο
12% φθηνότεροMonsieur Jean9.4 Εξαιρετικό (1.984 κριτικές)0,39 χλμΓυμναστήριο, Εστιατόριο, Μπαρ/Σαλόνι+208 €
4άστερο ξενοδοχείο
14% φθηνότεροHotel Cap Diamant9.1 Εξαιρετικό (586 κριτικές)0,26 χλμWi-Fi, Καφετιέρα, Aίθουσα συνεδριάσεων+203 €
4άστερο ξενοδοχείο
59% φθηνότεροHotel Clarendon9 Εξαιρετικό (2.878 κριτικές)0,23 χλμΓυμναστήριο, Εστιατόριο, Μπαρ/Σαλόνι+97 €
4άστερο ξενοδοχείο
30% φθηνότεροHôtel 719 Εξαιρετικό (1.281 κριτικές)0,36 χλμΓυμναστήριο, Εστιατόριο, Μπαρ/Σαλόνι+165 €

Χρήσιμες πληροφορίες

Σχέση ποιότητας/χρημάτων

Απόσταση από το κέντρο

Κοντινότερο αεροδρόμιο

Απόσταση από το αεροδρόμιο

7,7
0,7 km
Κεμπέκ Quebec
14,1 km