Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG

5 αστέρια
8,8
Πολύ καλό
βάσει 1067 κριτικών
1.067 κριτικές
Σαβ 19.9
-
Κυρ 20.9
2 επισκέπτες, 1 δωμάτιο
Προσφορές από
34 €
/Φθηνότερη τιμή ανά βράδυ
Τύπος δωματίου
Πάροχος
Σύνολο ανά βράδυ
Queen room, άγνωστος τύπος κρεβατιού
34 €
Κλασικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
72 €
Δίκλινο δωμάτιο, 1 ημίδιπλο κρεβάτι
100 €
Σύνοψη
Τιμές
Παροχές
Κριτικές
Τοποθεσία
Πότε να κάνετε κράτηση
Συμβουλές και συχνές ερωτήσεις
Κοντινά καταλύματα

Σύνοψη

Οι ψυχαγωγικές παροχές σε αυτό το ξενοδοχείο περιλαμβάνουν σάουνα, γυμναστήριο που είναι ανοιχτό όλο το 24ωρο και εποχική εξωτερική πισίνα. Η είσοδος σε παιδιά κάτω των 17 ετών δεν επιτρέπεται σε πισίνα ή γυμναστήριο χωρίς τη συνοδεία ενηλίκου. Δεν επιτρέπεται η είσοδος σε επισκέπτες κάτω των 18 ετών σε πισίνα, γυμναστήριο ή μπανιέρα υδρομασάζ. Οι ψυχαγωγικές δραστηριότητες που αναγράφονται παρακάτω είναι διαθέσιμες είτε στο χώρο των εγκαταστάσεων είτε κοντά σε αυτόν και μπορεί να χρεώνονται ξεχωριστά.
8,8
Πολύ καλό
1067 κριτικές

Οι πιο πρόσφατες προσφορές για το Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG

Σαβ 19.9
-
Κυρ 20.9
Queen room, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Κλασικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Δίκλινο δωμάτιο, 1 ημίδιπλο κρεβάτι
Κανονικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Κλασικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Κλασικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Κλασικό δωμάτιο, 1 ημίδιπλο κρεβάτι
Δωμάτιο με king-size κρεβάτι, 1 κρεβάτι king-size
Κλασικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Κλασικό δωμάτιο, 2 ημίδιπλα κρεβάτια
Κλασικό δωμάτιο, 2 ημίδιπλα κρεβάτια
Κλασικό δωμάτιο, 2 ημίδιπλα κρεβάτια
Κλασικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Queen room, 2 κρεβάτια queen-size
Κλασικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Queen room, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Κλασικό δωμάτιο, 2 ημίδιπλα κρεβάτια
Κλασικό δωμάτιο, 2 ημίδιπλα κρεβάτια
Κλασικό δωμάτιο, 1 κρεβάτι king-size
Κλασικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Κλασικό δωμάτιο, 2 ημίδιπλα κρεβάτια
Queen room, 2 κρεβάτια queen-size
Κανονικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Κλασικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Κλασικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Κλασικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Κλασικό δωμάτιο, άγνωστος τύπος κρεβατιού
Πώς οι πληρωμές προς εμάς επηρεάζουν την ταξινόμηση και πώς ταξινομούμε τα αποτελέσματα;
Μάθετε περισσότερα
*Το σύνολο περιλαμβάνει τους τοπικούς φόρους και την προμήθεια που καταβάλλονται κατά το check-out.

Παροχές στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG

  • Εξωτερική πισίνα
  • Γυμναστήριο
  • Εστιατόριο
  • Μπαρ/Σαλόνι
  • Υπηρεσία δωματίου
  • Δωρεάν Wi-Fi
  • Τσαγιέρα/καφετιέρα
  • Καφετιέρα
  • Καφετέρια
  • Πάρκινγκ με παρκαδόρο

Κριτικές για το Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG

8,8
Πολύ καλό
1067 επαληθευμένες κριτικές
Θαυμάσιο
545
Πολύ καλό
208
Καλό
115
Οκ
66
Μέτρια
63
Μέτριο
37
Κακό
33
Ταξινόμηση ανά:Πιο πρόσφατη

Φίλτρα

Όλα τα φίλτρα

Φίλτρα

Βαθμολογία αξιολόγησης
Είδος ταξιδιωτών
Εποχή

Βαθμολογία ανά πάροχο

Τοποθεσία

89-93 Syngrou Avenue, Αθήνα

Κοντινά αξιοθέατα

  • Νέο Μουσείο της Ακρόπολης1.2 χλμ
  • Ακρόπολη1.4 χλμ
  • Παρθενώνας1.4 χλμ
  • Πύλη του Ανδριανού1.5 χλμ
  • Ναός του Ολυμπίου Διός1.5 χλμ
  • Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών1.6 χλμ
  • Ναός Ηφαίστου1.8 χλμ
  • Μοναστηράκι1.9 χλμ
  • Ermou Street1.9 χλμ
  • Πλατεία Συντάγματος2 χλμ
  • Αρχαιολογικός Χώρος Κεραμεικού2.1 χλμ
  • Εθνικός Κήπος Αθηνών2.1 χλμ

Πολιτικές

Check-in/Check-out

Η ώρα άφιξης είναι μετά τις 15:00, η ώρα αναχώρησης είναι πριν από τις 11:00

Ακύρωση/προκαταβολή

Οι πολιτικές ακύρωσης/προπληρωμής διαφέρουν ανά τύπο δωματίου και πάροχο.
Αριθμός άδειας: 0206K01AA0001300

Βασικές πληροφορίες για το Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG

Χαμηλή περίοδος

Περίοδος αιχμής

Μέση τιμή (καθημερινή)

Μέση τιμή (Σαββατοκύριακο)

Νοέμβριος
Σεπτέμβριος
217 €
230 €
Ο πιο φθηνός μήνας με μέση μείωση 48% στις τιμές.
Ο πιο ακριβός μήνας με μέση αύξηση 139% στις τιμές.
Μέση τιμή για Κυρ - Πέμ τις τελευταίες 2 εβδομάδες.
Μέση τιμή για Παρ & Σάβ τις τελευταίες 2 εβδομάδες.

Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG

Ποιον μήνα είναι χαμηλότερες οι τιμές για κράτηση στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG;

Ο φθηνότερος μήνας για διαμονή στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG είναι ο Δεκέμβριος, με μέση τιμή 142 € ανά διανυκτέρευση. Ο πιο ακριβός μήνας είναι ο Μάιος, με 375 € ανά διανυκτέρευση.

Ποια είναι η φθηνότερη ημέρα για να κάνετε κράτηση στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG;

Η φθηνότερη ημέρα για κράτηση στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG είναι Κυριακή, με μέση τιμή 132 € ανά διανυκτέρευση. Η ακριβότερη ημέρα είναι Τετάρτη, με 423 € ανά διανυκτέρευση.

Πόσο νωρίς πρέπει να κάνετε κράτηση στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG;

Για να εξασφαλίσετε την καλύτερη τιμή στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG, κάντε κράτηση περίπου 8 εβδομάδες νωρίτερα. Έτσι, θα εξοικονομήσετε περίπου 48%σε σύγκριση με την κράτηση την τελευταία στιγμή.

Οι κορυφαίες συμβουλές της KAYAK για τη διαμονή σας στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG

  • Αν ψάχνετε φθηνό δωμάτιο στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG, μια καλή ιδέα είναι μείνετε κατά την περίοδο χαμηλής ζήτησης. Ο Νοεμβρίου και ο Δεκεμβρίου είναι οι μήνες που γενικά θα βρείτε τις φθηνότερες προσφορές.
  • Οι τιμές μπορεί να διαφέρουν ανάλογα με την ημέρα διαμονής σας. Για τις καλύτερες προσφορές δωματίου στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG, προτιμήστε να μείνετε τις ημέρες Κυριακή ή Δευτέρα. Η ακριβότερη ημέρα ειναι συνήθως η ημέρα Πέμπτη.
  • Η φθηνότερη τιμή για δωμάτιο στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG που έγινε κράτηση μέσω της KAYAK τις τελευταίες 2 εβδομάδες ήταν 626 € και η πιο ακριβή ήταν 626 €.
  • Πόσο καιρό θα μείνετε στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG; Οι χρήστες της KAYAK κάνουν κράτηση δωματίου συνήθως για 1 ημέρα.

Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG: Συχνές ερωτήσεις

  • Πού βρίσκεται το Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG;

    Το Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG βρίσκεται στη διεύθυνση 89-93 Syngrou Avenue, περιοχή Νέος Κόσμος, 2,7 χλμ. από το κέντρο της πόλης Αθήνα. Το κοντινότερο αξιοθέατο στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG είναι: Νέο Μουσείο της Ακρόπολης.

  • Πότε είναι το check-in και το check-out στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG;

    Στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG, το check-in γίνεται στις 15:00 και το check-out στις 11:00.

  • Προσφέρει το Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG δωρεάν Wi-Fi;

    Ναι, το Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG προσφέρει δωρεάν Wi-Fi.

  • Πόσο απέχει το Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG από το αεροδρόμιο;

    Το Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG απέχει 19,7 χλμ. από το Αθήνα Ελευθέριος Βενιζέλος. Το Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG απέχει 123,5 χλμ. από το Ερμούπολη Αερολιμένας Σύρου.

  • Έχει πισίνα το Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG;

    Ναι, το Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG έχει πισίνα.

  • Πώς βρίσκει η KAYAK τόσο καλές προσφορές για το Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG;

    Η KAYAK ψάχνει στο διαδίκτυο για όλες τις διαθέσιμες προσφορές δωματίων του Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG στην Αθήνα και σας δίνει τη δυνατότητα να τις συγκρίνετε για να βρείτε την καλύτερη τιμή για τη διαμονή σας. Πολλές διαφορετικές ταξιδιωτικές ιστοσελίδες θα προσφέρουν εκπτώσεις ή προσφορές σε διαφορετικές περιόδους για δωμάτια στο Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG και η KAYAK θα σας προσφέρει τιμές από μια ευρεία επιλογή ταξιδιωτικών ιστοσελίδων. Αυτό σημαίνει ότι μπορείτε πάντα να βρείτε μια εξαιρετική προσφορά για το Intercontinental Hotels Athenaeum Athens By IHG.

Κοντινά ξενοδοχεία και χώροι διαμονής

4άστερο ξενοδοχείο
56% φθηνότερο
B4B Athens 365 Hotel
8.6 Εξαιρετικό (2.013 κριτικές)0,2 χλμΜπαρ/Σαλόνι, Υπηρεσία δωματίου, Δωρεάν Wi-Fi+88 €
4άστερο ξενοδοχείο
70% φθηνότεροHotel Ilissos7.9 Καλό (2.727 κριτικές)0,2 χλμΕστιατόριο, Μπαρ/Σαλόνι, Υπηρεσία δωματίου+59 €
4άστερο ξενοδοχείο
47% φθηνότεροAthenaeum Grand Hotel8.6 Εξαιρετικό (4.411 κριτικές)0,22 χλμΓυμναστήριο, Εστιατόριο, Μπαρ/Σαλόνι+105 €
Κατάλυμα
Bha047 - C - Apartement Athens
0,05 χλμΜπαλκόνι, με κλιματισμό, Καφετιέρα+607 €
4άστερο ξενοδοχείο
70% φθηνότεροHotel Ilissos7.9 Καλό (2.727 κριτικές)0,2 χλμΕστιατόριο, Μπαρ/Σαλόνι, Υπηρεσία δωματίου+59 €
4άστερο ξενοδοχείο
56% φθηνότερο
B4B Athens 365 Hotel
8.6 Εξαιρετικό (2.013 κριτικές)0,2 χλμΜπαρ/Σαλόνι, Υπηρεσία δωματίου, Δωρεάν Wi-Fi+88 €
4άστερο ξενοδοχείο
47% φθηνότεροAthenaeum Grand Hotel8.6 Εξαιρετικό (4.411 κριτικές)0,22 χλμΓυμναστήριο, Εστιατόριο, Μπαρ/Σαλόνι+105 €
Κατάλυμα
77% φθηνότερο
Athens Cozy Rooms
8.1 Εξαιρετικό (264 κριτικές)0,22 χλμΚλιματισμός, Δωρεάν είδη προσωπικής περιποίησης+46 €
4άστερο ξενοδοχείο
56% φθηνότερο
B4B Athens 365 Hotel
8.6 Εξαιρετικό (2.013 κριτικές)0,2 χλμΜπαρ/Σαλόνι, Υπηρεσία δωματίου, Δωρεάν Wi-Fi+88 €
4άστερο ξενοδοχείο
47% φθηνότεροAthenaeum Grand Hotel8.6 Εξαιρετικό (4.411 κριτικές)0,22 χλμΓυμναστήριο, Εστιατόριο, Μπαρ/Σαλόνι+105 €
4άστερο ξενοδοχείο
70% φθηνότεροHotel Ilissos7.9 Καλό (2.727 κριτικές)0,2 χλμΕστιατόριο, Μπαρ/Σαλόνι, Υπηρεσία δωματίου+59 €
Κατάλυμα
2% φθηνότερο
Tt Luxury Homes I Apollo - 2 Bedrooms - Next to Tram
10 Εξαιρετικό (1 κριτική)0,24 χλμΘέα στην πόλη, Κουζίνα, με κλιματισμό+194 €

Χρήσιμες πληροφορίες

Απόσταση από το κέντρο

Κοντινότερο αεροδρόμιο

Απόσταση από το αεροδρόμιο

2,7 km
Αθήνα Ελευθέριος Βενιζέλος
19,7 km